Bezpieczne holowanie pojazdu

Motoryzacja

Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ważne jest prawidłowe holowanie pojazdu. Źle przeprowadzony proces może spowodować, że będziemy musieli wydać tysiące złotych na zbędne naprawy. Jeżeli nie wiemy, jak zrobić to bezpiecznie zdecydowanie lepiej jest wezwać profesjonalną pomoc drogową.

Wydawałoby się, że holowanie pojazdu jest prostym procesem. Niestety obecna generacja samochodów wyposażona jest w zaawansowane systemy, które są szczególnie narażone na usterki. Holując pojazd musimy mieć na względzie to, że niektórych modeli samochodów zabronione jest holowanie.

Jeżeli postanowimy samodzielnie transportować nasz pojazd pamiętajmy przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie. Przygotujmy trójkąt ostrzegawczy oraz solidną linkę holowniczą. Nie zapominajmy, że masa pojazdy który będzie holował nasz pojazd powinna być większa. Podczas samego holowania unikajmy trasy o największym ruchu oraz starajmy się nie wykonywać gwałtownych manewrów.

Zdecydowanie najprostszym sposobem jest jednak skorzystanie z usług profesjonalistów. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy drogowej nie jest drogie i pozwala zaoszczędzić pewne szkody, które moglibyśmy sami spowodować działając na własną rękę.

Decydując się na daną pomoc drogową sprawdźmy od ilu lat firma działa na rynku oraz jaki czas działa na rynku. Od tego komu powierzymy nasz pojazd zależy w jakim stanie zostanie dostarczony nasz samochód do mechanika. Warto już podczas rozmowy telefonicznej zapytać jakimi samochodami oraz auto lawetami dysponuje dane przedsiębiorstwo.

Z czystym sumieniem możemy polecić naszego partnera, który ma swoją siedzibę w Zgorzelcu. Rusin Pomoc Drogowa od lat z powiedzeniem funkcjonuje na rynku codziennie udzielając pomocy drogowej na terenie polski oraz Niemczech.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *